Способи зворотнього зв'язку

Ви можете зв'язатися з нами через форму або ЗВ'ЯЗАТИСЯ ПРОСТО - внизу сторінки, клікнувши на іконку зручного для Вас способу. ⇓

compare_arrows0

Податковий кредит ПДФО

Податковий кредит. Повернення прибуткового податку ПДФО.

Податковий кредит (податкова знижка або вирахування ) — це підтверджена документами сума (вартість) витрат, які ви понесли на придбання товарів (робіт, послуг) протягом звітного року, на яку дозволяється зменшити свій загальний річний оподатковуваний дохід за цей же рік.

Якщо ви правильно оформіть документи, то протягом 60 днів вам перерахують гроші, які вам належать.

Сума вашого оподатковуваного доходу може бути зменшена на суму податкової знижки, а це відповідно призведе до зниження суми вашого податку на доходи фізичних осіб. А оскільки в більшості випадків податок вже був сплачений раніше протягом звітного року (утримано із вашої заробітної плати), то різницю між зменшеною розрахунковою сумою податку та фактично сплаченою сумою, ви маєте право повернути собі назад. Для цього достатньо подати в податковий орган за місцем вашої реєстрації податкову декларацію разом з розрахунком суми податкової знижки та підтверджуючими документами.

Подача податкової декларації з метою отримання податкової знижки – справа добровільна. Тобто якщо ви цього не зробите, то ніхто вам не скаже про таку можливість, а на наступні періоди податкова знижка не переноситься.

Розраховувати на податкову знижку можна в тому випадку, якщо ви:

Проводили оплату за іпотечним кредитом і ваше житло, яке ви придбали в результаті оформлення іпотеки, є вашим основним місцем проживання.

Якщо ви придбали два об'єкта нерухомості за іпотечним кредитом, то право на податкову знижку будете мати лише на те житло, в якому прописані;

Робите пожертвування або вносите благодійні внески організацій неприбуткового характеру, зареєстрованим на території України, і при цьому витрачаєте від 2 до 5 % заробітної плати за рік;

Оплачували своє навчання або навчання члена своєї сім'ї першого лінії споріднення;

Понесли витрати коштів на проведення штучного запліднення;Мали витрати, пов'язані з усиновленням дитини;

Проводили пенсійні внески у недержавні пенсійні фонди;

Сплачували страхові платежі за договорами накопичувального страхування життя;

Користувалися послугами реабілітаційних центрів та протезно-ортопедичними послугами;

Понесли витрати на переобладнання автомобіля та його переходу на газ або біопаливо;

Понесли витрати на будівництво (придбання) доступного житла.


Податкова знижка на навчання

Майже всі студенти та їх батьки, які оплачують навчання дітей, мають право на податкову знижку.

Згідно п. 14.1.170 ст. 14, податкова знижка на навчання для фізичної особи, яка не є суб'єктом господарювання – це сума, підтверджена відповідними документами про витрати платника податку, які він поніс у минулому звітному році на оплату навчання у середньо-спеціальних та вищих навчальних закладах.

Дану суму може одержати сам студент або його родич першої лінії споріднення, який отримує офіційну заробітну плату і є платником податків.