Способи зворотнього зв'язку

Ви можете зв'язатися з нами через форму або ЗВ'ЯЗАТИСЯ ПРОСТО - внизу сторінки, клікнувши на іконку зручного для Вас способу. ⇓

compare_arrows0

Трансфертне ціноутворення

Виберіть підкатегорію

Трансфертне ціноутворення

Трансферним ціноутворенням (від англійського «Transfer Pricing», «TP», скорочено «ТЦУ») у класичному сенсі прийнято називати реалізацію товарів, робіт і послуг всередині холдингу між взаємозалежними особами за цінами, потенційно відрізняється від цін, прийнятих на ринку.

В Україні діють спеціальні правила перевірки трансфертних цін для цілей оподаткування. На сьогоднішній день це один з найбільш складних і спірних інститутів російського податкового права, що потребує окремого податкового обліку, звітності та моніторингу ризиків.


Наші переваги

Ми розуміємо всю складність і дорожнечу цих проектів для наших клієнтів, поважаємо їхнє право ефективно витрачати свої кошти. На відміну від багатьох, ми прагнемо бути ефективними і економічними для наших клієнтів. Ми гнучко підходимо до організації роботи з даного напрямку: ми можемо взяти на себе весь комплекс дій по ТЦО в компанії, так і підготувати методичні рекомендації для персоналу компанії про дії в тому чи іншому конкретному випадку. У багатьох випадках другий варіант виявляється значно більш ефективним і вигідним для клієнта: за підсумками проекту Ви витрачаєте менше грошей на наші послуги, а Ваш персонал здобуває безцінний досвід роботи з ТЦУ, який Ви можете використовувати у подальшому. Повірте, це вигідно!

Послуги з трансфертного ціноутворення (контрольованим угодами між взаємозалежними особами). Діагностика ризиків ТЦУ, визначення ринкових цін, супровід податкових перевірок та повідомлення про контрольованих угодах.


Короткий алгоритм визначення статусу контрольованої операції виглядає так:

– критерій 1: якщо сума доходів платника податку за рік не перевищує 50 млн. грн. – операція не буде вважатися контрольованої;

– критерій 2: якщо обсяг операції з нерезидентом не перевищує 5 млн. грн. – операція не є контрольованою;

– критерій 3: якщо контрагент не відповідає жодному з підкритеріїв, а саме: подкритерий "А" – контрагент з низькоподатковій юрисдикції; подкритерий "Б" – контрагент-нерезидент і пов'язана особа; подкритерий "В" – зовнішньоекономічні операції через комісіонерів-нерезидентів; подкритерий "Г" – зовнішньоекономічні операції через "прокладку" – операція не є контрольованою.


Податковий контроль у сфері трансфертного ціноутворення здійснюється шляхом моніторингу контрольованих операцій або проведення перевірок платників податків.

Моніторинг здійснюється шляхом:

– спостереження за цінами і умовами операцій, здійснюваного шляхом порівняння рівня цін і умов контрольованих операцій для виявлення відхилення цін;

– аналізу звітів про контрольованих операціях;

– аналізу документації.

В ході аналізу звітів контролери враховують результати господарської діяльності підприємства. При цьому індикаторами визнання ризиків, зокрема, є:

– збитковість протягом 3 попередніх років;

– середньогалузеві показники рентабельності;

– проведення господарських операцій, нетипових для поточної діяльності платника.

Податковий кодекс України зобов'язує кожного платника податків незалежно від виду і характеру його діяльності:

  • самостійно контролювати наявність у нього т.зв. «контрольованих угод», які підпадають під правила ТЦУ;
  • самостійно повідомити спеціально уповноваженому податкового органу про наявність таких угод;
  • самостійно підготувати необхідну документацію та обґрунтувати ціну у контрольованих операціях;
  • пройти податкову перевірку особливого типу щодо таких угод, якщо вона буде ініційована.

Це складна робота, що вимагає від платника податків додаткових ресурсів, знань і кваліфікації. Між тим, штрафи за порушення правил ТЦУ є на даний момент найбільшими в податковому праві.

Розібратися у всіх тонкощах трансфертного ціноутворення, уникнути скоєння помилок, побудувати методологію обліку ринковості цін допоможуть наші фахівці.


Послуги з трансфертного ціноутворення (контрольованим угодами між взаємозалежними особами). Діагностика ризиків ТЦУ, визначення ринкових цін, супровід податкових перевірок та повідомлення про контрольованих угодах.