Способи зворотнього зв'язку

Ви можете зв'язатися з нами через форму або ЗВ'ЯЗАТИСЯ ПРОСТО - внизу сторінки, клікнувши на іконку зручного для Вас способу. ⇓

compare_arrows0

Супровід податкових перевірок

Виберіть підкатегорію

Супровід податкових перевірок

Більшість організацій і підприємств проходить камеральну податкову перевірку не менше одного разу в квартал, виїзну податкову перевірки один раз на рік.

Будь-яка податкова перевірка – це хоча і звичайне, але складний і ризикований захід для кожної організації. На жаль, статистика така, що зіткнутися з донарахуванням податку може будь-який платник податку, не залежно від того, наскільки він добросовісний. Теоретично податковому органу за внутрішнім причин вигідно знайти недоїмку або відмовити у відрахуванні навіть у тих питаннях, де платник податків абсолютно прав.

Податкова перевірка – тяжке для будь-якого підприємства захід, так як наскільки б сумлінним і законослухняним не був платник податків, існуюча статистика демонструє практично однаковий результат перевірок – це донарахування податків і зборів, а також застосування податкового штрафу.

З метою отримати донарахування та штрафи податкові органи використовують арсенал забезпечувальних заходів, аж до арешту рахунків, які, в свою чергу, перешкоджають нормальному веденню діяльності компанії.

Як правило, при проведенні податкових перевірок, підприємствам необхідно здійснити комплекс заходів, що складається з підготовчих до перевірки дій, безпосередньому супроводі перевірки та оскарження рішень, прийнятих контролюючим органом за фактом перевірки. При цьому істотне значення має всебічна і повна підготовка до проведення перевірки та комплекс заходів, прийнятих під час її проведення. У зв'язку з чим, вірним є залучення фахівців саме на початковому підготовчому етапі, попереджуючи і мінімізуючи можливі негативні наслідки.


Переваги послуги

1. Здійснення супроводження перевірки на будь-якому її етапі та при будь-яких діях, оскільки податкові консультанти мають статус адвоката;

2. Попередній інструктаж співробітників компанії з боку податкового консультанта;

3. Відсутність психологічного тиску з боку контролюючих органів;

4. Фіксація допущених податковими органами процесуальних порушень;

5. Грамотна й ефективна позиція захисту, виходячи з конкретної ситуації;

6. Знання методик і тактик заходів податкового контролю;

7. Здатність швидко і правильно оцінювати на високому професійному рівні широкий спектр стресових ситуацій.


Зміст

1. консультування з питань порядку проведення податкових перевірок;

2. інструктаж співробітників підприємства про алгоритми дій при безпосередньому проведенні податкових перевірок;

3. аналіз висунутих з боку податкових органів вимог на предмет їх законності, правомірності та обґрунтованості;

4. оперативне вирішення конфліктних ситуацій при реалізації взаємодії з податковим органом;

5. аналіз порушень, що пред'являються в акті податкової перевірки і підготовка заперечень на результати податкової перевірки;

6. позасудове оскарження результатів податкової перевірки;

7. судове оскарження дій податкових органів і пред'являються результатів податкової перевірки.


Ви отримуєте

1. Податковий аудит;

2. Формування доказової бази підтвердження витрат компанії, у тому числі нетипові;

3. Інструктаж осіб, які підлягають допиту по податковим питанням;

4. Стратегію про подання податковому органу або відмову подання певних документів;

5. Збір доказової бази для мотивування оскарження у вищестоящий орган або суд;

6. Підготовка заперечень на акт перевірки;

7. Адміністративне та судове оскарження рішень контролюючого органу.


Що таке супровід податкових перевірок?
Супровід камеральної податкової перевірки включає в себе, як правило, перевірку законності дій податкових органів (дотримання глибини перевірки, термінів, формальних процедур), представлення інтересів платника податків при проведенні заходів податкового контролю, допустимих в рамках камеральної перевірки (огляд приміщень, витребування документів, призначення експертизи тощо), підготовку та формування документів, необхідних для захисту інтересів платника податків (заперечення на акт податкової перевірки, скарг та апеляційних скарг на дії та рішення податкових органів), оскарження рішення в судовому порядку та відшкодування податків (ПДВ) через суд.
При проведенні виїзної податкової перевірки допомогу наших фахівців може виявлятися як у формі консультування з поточних дій податкового органу, складання ключових документів (заперечень на акт податкової перевірки, апеляційної скарги і заяви в суд), так і у формі особистої присутності податкового юриста в офісі Вашої компанії для ефективного захисту Ваших інтересів безпосередньо в ході проведення податковим органом процедур контролю.

Ми впевнені, що для захисту інтересів платника податків потрібні кваліфіковані юристи, що спеціалізуються в податковому праві та мають досвід взаємодії з податковими органами. При цьому, як показує практика, їх участь необхідно вже з першого дня, коли перевірка була оголошена, і в адресу компанії надійшли перші вимоги.

Коли супровід особливо актуально?
Виходячи з нашого досвіду, ми рекомендуємо вдаватися до послуг супроводу податкової перевірки кожному платнику податків, який вважає, що за результатами податкової перевірки йому може бути відмовлено в податкових вирахування або податкові пільги, донараховано податок, штрафи та пені, а також, що податкові органи порушують його законні права. Особливо актуальною дана послуга може бути у випадках:
- коли стосовно платника податків оголошена виїзна податкова перевірка (виїзна податкова перевірка – це складна процедура, за рідкісним винятком, завжди пов'язана з донарахуванням істотних сум податків, на нашу маєтку, вона завжди потребує послуг кваліфікованого супроводу);
- коли платник податків заявляє в декларації істотні для нього податкові відрахування та/або податки до відшкодування (за нашим досвідом, істотними можуть бути будь-які суми, що перевищують 5-10% від оборотних засобів);
коли платник податку раніше подавав податковому органу повідомлення про контрольованих іноземних компаніях (КІК);
коли перевірка збуджена на підставі повідомлення про контрольованих в рамках трансфертного ціноутворення угоди або повідомлення про такі угоди, поданої районній інспекцією;
- коли в рамках камеральної перевірки, податковий орган запитує непропорційно багато документів, проводить огляд приміщень або проводить інші заходи податкового контролю, свідчать про те, що камеральна податкова перевірка проходить не цілком звичайно;
- коли платнику податків ставляться до сплати суми податку, потенційно достатні, щоб їх несплата стала підставою для порушення кримінального переслідування

При цьому найбільш безпечно вдатися до допомоги професіоналів вже на стадії планування господарських операцій - попередня перевірка (податковий due diligence) поза межами державного податкового контролю допоможе Вам завчасно уникнути додаткових ризиків донарахувань (див. юридичний моніторинг податкових ризиків).

Ви Можете оскаржити дії податкових органів своїми силами?
Часто в штаті компанії просто немає потрібних співробітників для кваліфікованого супроводження податкових перевірок. Зазвичай бухгалтер фірми не володіє необхідними знаннями процедурних тонкощів податкового права, а корпоративний юрист не вільно орієнтується в питаннях обчислення і розрахунку податків. Чи готові Ви ризикувати? Донарахування за виїзним перевіркам підприємства середніх розмірів обчислюються десятками мільйонів і здатні поставити компанію на грань банкрутства.

Які ж переваги дає супровід податкових перевірок нашими фахівцями?
Наші фахівці мають багатий досвід спілкування з податковими органами, в тому числі у сфері супроводження податкових перевірок. Ми відмінно знаємо процедури і межі повноважень податкових органів, матеріальне і процесуальне податкове право. Крім того, у зв'язку з тим, що терміни для надання документів за запитом податкових органів досить стислі, ми забезпечимо підготовку всіх документів максимально швидко і з дотриманням усіх вимог законодавства. Залучення кваліфікованих фахівців дозволить провести податкову перевірку з найменшими ризиками і матеріальними втратами, а також додасть впевненості при спілкуванні з податковими органами. Дозвольте нам захистити Ваші інтереси.