Способи зворотнього зв'язку

Ви можете зв'язатися з нами через форму або ЗВ'ЯЗАТИСЯ ПРОСТО - внизу сторінки, клікнувши на іконку зручного для Вас способу. ⇓

compare_arrows0

Додаткові заходи податкового контролю

Інші заходи податкового контролю

Крім безпосередньо самої процедури проведення камеральної, фактичної та виїзної податкової перевірки платник податків може зіткнутися з іншими заходами податкового контролю. Найбільш часто зустрічаються на практиці заходами є:


Огляд приміщень та предметів

Огляд приміщень податковими органами проводиться для визначення відповідності даних, відображених платником податків у документах, фактичним даним. Огляду при податковій перевірці можуть бути піддані будь-які використовувані платником податків для вилучення доходу або пов'язані із вмістом об'єктів оподаткування незалежно від місця їх знаходження: виробничі, складські, торгові й інші приміщення і території.


Опитування (допит) свідків та інші форми збору інформації

В якості свідків, яких можна викликати опитування, можуть виступати будь-які мають інформацію особи, перелік таких осіб не обмежений. Інформація, отримана на допиті, є частиною доказової бази. І кожне невірне слово може призвести до зміцнення позиції податкових органів.


Запит інформації про контрагента («зустрічна перевірка)

На відміну від фактичної, камеральної та виїзної податкових перевірок у зустрічної податкової перевірки немає чітко встановленого Податковим кодексом порядку проведення. Даний захід проводиться найчастіше для отримання інформації про реальність проведеної операції, для перевірки сумлінності платника податку – контрагента та виявленні компаній - «одноденок».


Це важливі елементи взаємодії з податковими органами, так як завдяки цим інструментам податкові органи проводять найбільш ретельні перевірки в особливо складних випадках.


Що робити, як вести себе, як захистити свої права?

Всі ці заходи прописані Податковим кодексом України і повинні бути супроводжено поруч процедур, в іншому разі отримання доказів у рамках таких заходів можна визнати неприпустимим, а самі їх результати, якщо вони негативні для платника податків, - оскаржити. Ми будемо раді представляти Ваші інтереси і надавати Вам консультаційну підтримку в таких заходах.


Круглі столи, селектор і т. д.

Складніше йдуть справи з такими заходами які прямо не прописані податковим законодавством, не регламентовані Податковим кодексом України та часто мають дуже сумнівні перспективи. Сам питання участі або не участі в подібного роду заході може бути досить спірним і залежить від безлічі факторів, не останній з яких історія правових взаємовідносин з місцевим податковим органом.

На практиці платники податків, на жаль, змушені занадто часто йти на поводу у інспекції, порушуючи тим самим баланс своїх приватних інтересів і інтересів публічно-державних. Це обставина шкідливо як для самого платника податку, так і в кінцевому рахунку для держави.

Ми будемо ради допомогти Вам відновити цей баланс, надати можливу юридичну допомогу і підтримку у зазначених заходах, а також у будь-яких взаємостосунках з податковим органом.