Способи зворотнього зв'язку

Ви можете зв'язатися з нами через форму або ЗВ'ЯЗАТИСЯ ПРОСТО - внизу сторінки, клікнувши на іконку зручного для Вас способу. ⇓

compare_arrows0

Оцінка податкових ризиків

Оцінка податкових ризиків

Податковими ризиками називають ймовірність настання несприятливих для платника податків наслідків внаслідок вчинення (або не вчинення) їм якої-небудь дії. Це не просто теоретична категорія - повна оцінка податкових ризиків завжди має кількісне значення: рівень ймовірності та суму коштів, які будуть втрачені. Оцінка і оптимізація податкових ризиків – це важливий управлінський інструмент, який дозволяє платнику податків завчасно прогнозувати свої податкові обов'язки і свідомо вести податкове планування.

Види податкових ризиків

Податкові ризики бувають двох принципово різних видів:

«Прямі» ризики – це податкові ризики організації або фізичної особи, пов'язані з можливим у майбутньому застосуванням до нього санкцій за порушення податкового законодавства або донарахування податку і пені. З цими ризиками волею чи неволею стикається будь-який платник податків: серед них такі ризики, як ризики відмови в податкових відрахування і відшкодування податку, заборона на використання податкових пільг, застосування до особи податкових штрафів або навіть кримінальне переслідування за податкові злочини.

«Зворотні» ризики – це ризики відсутності ефективної податкової оптимізації, коли через незнання своїх прав і можливостей або через неефективну їх захисту платник податків сплачує зайві податки. Це більш практична сторона питання, яку, однак, неможливо ігнорувати. Безумовно, держава не карає за зайву сплату податку, але наслідки зворотних ризиків можуть бути не менш руйнівними, ніж наслідки прямих: відсутність податкової оптимізації знекровлює сам бізнес, не залишаючи коштів на розвиток, на виплати акціонерам та інвесторам, а часто і на саме існування.

Податкова оптимізація дозволяє мінімізувати зазначені ризики або усунути зовсім. У кінцевому рахунку, аналіз податкових ризиків та їх мінімізація – це інструменти отримання додаткових вигід з Вашої ситуації, знаходження прихованих резервів бізнесу і економія грошових коштів.


Інструмент оцінки податкових ризиків

Будь-який платник податків прагне отримати велику вигоду від операцій при меншому обсязі оподаткування. В цьому немає нічого поганого – в багатьох випадках суттєву податкову оптимізацію можна досягти в рамках закону і з повагою до його норм. Однак при цьому відповісти на питання: де межа між допустимим податковим плануванням і незаконним ухиленням від оподаткування?

Єдиним, на наш погляд, повноцінним інструментом для оцінки правомірності податкових рішень і планування ризиків є комплексний юридичний аналіз норм права та правозастосовчої практики рішень судів усіх інстанцій, узагальнень судової практики, тлумачень закону правозастосовними органами.

Спираючись на практику, ми можемо достовірно оцінити, наскільки ризиковано Ви ведете своє податкове планування або, навпаки, скільки можливостей для нього Ви втрачаєте. Ми будемо ради допомогти Вам сформувати позицію і захиститися від ризиків з урахуванням останніх тенденцій і механізмів права.


Наші послуги

Ми пропонуємо своїм клієнтам як юридичну оцінку податкових ризиків організації в цілому, так і аналіз податкових ризиків за окремими операціями. Ми працюємо також з такою специфічною категорією ризиків, як податкові ризики фізичних осіб. Для найбільшої ефективності ми проводимо оцінку податкових ризиків підприємства або особи, залучаючи до роботи як юристів, так і економістів. Всі наші фахівці мають високу кваліфікацію і великий досвід роботи в податковому праві.

Оцінка податкових ризиків може проводитися в різних цілях і за різними методиками, але вона завжди повинна дати відповіді на наступні питання:

  • є ризик спору з податковим органом за конкретної операції, пільгу або в цілому по діяльності? яка ймовірність його?
  • якщо ризик існує, то можливо відстояти вигідну для платника податків позицію в суді? яка її ймовірність?
  • які дії необхідно зробити, щоб виявлені ризики були менше? наскільки ці дії знизять вірогідність негативних подій для платника податків?
  • які дії можна зробити для оптимізації податкового ефекту від операції або від діяльності? чи це можливо?
  • які можливі економічні вигоди від оптимізації податків, реальна і планована податкове навантаження?

В результаті проведення оцінки податкових ризиків організації або фізичної особи нашими фахівцями Ви можете отримати повний аналіз наявних ризиків, а також можливі варіанти їх мінімізації. Проведення такої оцінки дозволить платнику податків не тільки бути готовим до можливих наслідків, але і гарантує можливість аргументовано відстояти свою позицію перед податковими органами в будь-якій спірній ситуації.