Способи зворотнього зв'язку

Ви можете зв'язатися з нами через форму або ЗВ'ЯЗАТИСЯ ПРОСТО - внизу сторінки, клікнувши на іконку зручного для Вас способу. ⇓

compare_arrows0

Податковий аудит

Податковий аудит

Аудит податкового обліку (або податковий Due Diligence) складається з комплексної та експертної перевірки податкового обліку замовника, який дозволяє виявити, а також знизити податковий ризик, при цьому сприяє своєчасному усуненню його невідповідність діючим нормам.

Така форма аудиту на сьогодні є затребуваним і дієвим інструментом. Податковий аудит (Due Diligence є незалежна експертиза податкового обліку, що дозволяє створити базис економічної та податкової безпеки підприємства та підготувати його до можливої перевірки фіскальних органів.

У реаліях регулярних новаторських рішень законодавця і нормативних змін, їх неоднозначності і суперечливості, фіскальних підхід контролюючих органів, існує необхідність контролю податкових показників.


Види Tax Due Diligence (податкового аудиту)

Комплексний аудит — це перевірка суцільним порядком усього податкового обліку протягом певного податкового періоду, що найчастіше кратний році. Такий аудит дозволяє виявити існуючі системи витрат, їх можливі недоліки та виробити механізми їх оптимізації. Найчастіше Замовник звертається до комплексного Tax Due Diligence напередодні планової перевірки фіскального органу.

Тематичний аудит — це експертна перевірка та аналіз податкового обліку окремого взятого напряму податкового обліку (податку, збору, виду відносин і т. д.) протягом певного податкового періоду, дозволяє поглиблено і пильно вивчити можливі недоліки та виробити механізми їх оптимізації. Тематичний Tax Due Diligence використовують Замовники, що мають подання або підозра, який саме напрямок є найбільш вузьким (проблемним), які бізнес-процеси підлягають пильній увазі.

Структурний аудит — це експертна перевірка окремо взятого структурного підрозділу або центру формування витрат або прибутку. Дозволяє порівняти податкове навантаження на підрозділи або центри і збалансувати її. Структурний Tax Due Diligence користується попитом для Замовників з розгалуженою, складною структурою, а також різними напрямками в бізнесі.

Податковий експрес-аудит (Tax Due Diligence) — це експертна перевірка всього податкового обліку в обмежені терміни, є «симбіозом» комплексного і тематичного. Таку послугу надають перевагу в разі ліміту часу і засобів для комплексного аудиту і для тематичного. Також експрес Tax Due Diligence застосовується у випадку, якщо компанія-клієнт планує придбання іншого бізнесу або його окремого напрямку, при комплексному Due Diligence. При таких умовах експертизі підлягають усі податкові ризики об'єкта експертизи.


Переваги послуги податкового аудиту

1. Зниження ризиків, податкового навантаження, зменшення податкових зобов'язань, вибір оптимального податкового режиму.

2. Виявлення системних і окремих помилок у бізнес-процесах.

3. Можливість уникнути негативних наслідків у вигляді податкових донарахувань.

4. Конкретний перелік застосовуваних і можливих коригувальних дій для мінімізації ризиків, у тому числі подальшому.


Зміст податкового Due Diligence аудиту

1. Загальний аналіз системи оподаткування та збір необхідної інформації.

2. Визначення головних складових, які впливають на податкові показники і ретельна експертиза джерел податкових ризиків:

- Правильність розрахунку і застосовною методики при обчисленні податків, розрахунок податкових показників (паралельний або ж попередній);

- Повнота і правильність, своєчасність декларування та сплати податків, зборів, наявність недоїмок;

- Правильність і повнота складання первинної та іншої податкової документації;

- Тлумачення норм податкового законодавства при визначенні та формуванні податкової бази;

3. Аналіз юридичної складової - якість договорів, первинної та іншої податкової документації, що випливають з них відповідні ризики, здатні призвести до податкових донарахувань та штрафів, можливості підприємства до захисту;

4. Співвідношення існуючих систем бухгалтерського і податкового обліку, їх сукупна відповідність вимогам чинного законодавства.


Ви отримуєте

1. Визначення вузьких місць і ризиків, зокрема:

- оцінка правильного визначення оподатковуваної бази;

- аналіз правомірності застосування податкових пільг;

- експертиза розрахунку податкових зобов'язань за кожним видом податків;

- прогнозний розрахунок наслідків застосування норм податкового законодавства;

2. Рекомендації фахівців щодо мінімізації ризиків.

3. Методичні рекомендації податкового планування з урахуванням специфіки діяльності Вашого підприємства.

4. Відправну точку проектів з реструктуризації бізнес-процесів або всієї діяльності.